5

 

 Gmina Morąg otrzymała dofinansowanie na realizację projektu pt. „Przebudowa i wyposażenie świetlicy wiejskiej w Kalniku” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Całkowita wartość projektu wynosi 520  950,87 zł, z czego 315  413,00 zł to dofinansowanie z Programu. Uroczyste oddanie inwestycji do użytku odbyło się w sobotę 15 lutego.

 W uroczystym przecięciu wstęgi wzięli udział: Tadeusz Sobierajski – Burmistrz Morąga, Leszek Biernacki – zastępca Burmistrza Morąga, Katarzyna Zarachowicz – sekretarz Gminy Morąg, Jolanta Kutarba – skarbnik Gminy Morąg, Andrzej Niewiadomski – dyrektor Morąskiego Domu Kultury, Tomasz Faraś – kierownik Biura Rozwoju Lokalnego Urzędu Miejskiego w Morągu, ks. Piotr Miśkowicz – proboszcz parafii w Kalniku, Dariusz Derewońko- sołtys Kalnika, radni miejscu, sołtysi z Gminy Morąg, mieszkańcy Kalnika.

W zakresie projektu znalazły się między innymi: prace budowlane dotyczące świetlicy jak również części użytkowanej przez OSP Kalnik, kompleksowa termomodernizacja budynku, stolarka okienna i drzwiowa, wymiana pokrycia dachowego, instalacje elektryczne z oświetleniem LED, instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu budynku, przebudowa sanitariatów, wewnętrzne instalacje sanitarne, wentylacja pomieszczeń, instalacja centralnego ogrzewania, budowa przydomowej oczyszczalni ścieków, wyposażenie, etc. W części wnęki istniejącej sceny wydzielona została przeszklona witryna z żaluzjami – pomieszczenie sali z 4 stanowiskami komputerowymi.

Świetlica Kalnik BLISKO Mieszkańców!

baner Świetlica Kalnik-2

……. uruchomił nowoczesny system mobilnej komunikacji z mieszkańcami. Za pomocą sprawdzonego w setkach samorządów systemu SISMS, będziemy na bieżąco informować mieszkańców o najważniejszych wydarzeniach bezpośrednio na telefon lub tablet! System dla użytkowników jest bezpłatny i restrykcyjnie przestrzega zasad wymaganych przez RODO. W systemie można zarejestrować się poprzez pobranie na smartfona lub tablet BEZPŁATNEJ aplikacji BLISKO.

W czasach kiedy wszyscy nieustannie jesteśmy atakowani różnymi komunikatami w końcu mamy możliwość zamówić informacje zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Regulamin systemu SISMS dba o komfort użytkowników, dzięki czemu mogą mieć pewność, że nie będą niepokojeni reklamami lub innymi niechcianymi treściami. System dla mieszkańców jest zawsze bezpłatny, można rejestrować się do dowolnych serwisów i w każdej chwili zrezygnować z usługi. Warto jednak wiedzieć co się dzieje w naszym najbliższym otoczeniu.

JAKIE INFORMACJE BĘDZIEMY PRZESYŁAĆ NA TELEFONY:

-       informacje o wydarzeniach kulturalnych i sportowych w Świetlicy Kalnik

-       informacje o wycieczkach, imprezach plenerowych, rajdach itp.

-       aktualne sprawy dotyczące Kalnika

ZAREJESTRUJ SIĘ:

Zdecydowanie zachęcamy do pobrania aplikacji BLISKO, w której można znaleźć nie tylko nasze serwisy, ale również zamówić powiadomienia od innych nadawców np. Gminy Gniewkowo, „Policji”, „Wyłączenia Prądu” z podaniem własnego miejsca zamieszkania, aby otrzymywać informacje, które dotyczą tylko wybranej lokalizacji!

Aplikacja dostarcza pełne komunikaty z multimediami, a o nowej wiadomości powiadamia podobnie jak SMS. Wymaga dostępu do Internetu, ale jest tak zaprojektowana, że ma znikomy pobór danych. Warto być BLISKO:

-       aplikacja jest łatwa i wygodna w obsłudze

-       bez reklam i spamu

-       dostarcza informacje tylko z zaznaczonych serwisów

-       umożliwia subskrypcję nadawców w wielu lokalizacjach

-       nie pobiera danych od użytkowników

-       jest bezpłatna

Pobierz aplikację BLISKO:

Instrukcja pobrania aplikacji na telefony z systemem android

Instrukcja obsługi aplikacji BLISKO/ ulotka o BLISKO

W każdej chwili można wypisać się z wybranego wcześniej serwisu lub całkiem się wyrejestrować z systemu. Aby tego dokonać skorzystaj z formularza ZMIEŃ USTAWIENIA

W przypadku trudności z instalacją aplikacji, zachęcamy do zapoznania się z instrukcją wideo „Jak pobrać aplikację BLISKO?” dostępną pod tym linkiem https://www.youtube.com/watch?v=Ww4v0447CAQ&feature=youtu.be